aktuálně

na této stránce budete informováni o aktualitách, zejména o změnách pracovní doby či plánované dovolené

Letní dovolená

V období letních prázdnin bude mít ordinace omezený provoz. Pracovně preventivní prohlídky budeme objednávat až na září, v některých dnech nebude odpolední ordinace (zejména v červenci). Zavřeno ale mít nebudeme, to znamená, každý den bude v ordinaci lékař. Lékaři se budou v průběhu prázdnin v ordinaci střídat podle aktuální dovolené. MUDr. David Kinšt bude mít dovolenou ve dnech 11.-26. července. Je možné, že v té době nevyřešíme všechny požadavky v online komunikaci přes www.sestraemmy.cz

Díky za pochopení.

Rezidenční místo

Naše ordinace získala dotaci ze státního rozpočtu na rezidenční místo pro specializační vzdělávání v oboru VPL. Více informací na tomto odkazu

Provoz o Vánocích 2023

Ordinace bude mezi svátky fungovat ve zkrácených ordinačních hodinách pouze dopoledne, čili od 08.00 do 12.00. V pátek 29.12. bude ordinace uzavřena. Přejeme hezké Vánoce a hodně zdraví v novém roce.

Od října opět očkujeme proti chřipce i COVIDu

Očkujeme proti chřipce vakcínami Vaxigrip Tetra a Efluelda (tu pouze pro pacienty 65+), pro pacienty starší 65 let a nemocné ji hradí pojišťovna, pro ostostatníatní bude za cenu 350 Kč

Dále očkujeme nejnovější upravenou vakcínou Pfizer proti COVIDu čili COMIRNATY XBB.1.5. Touto vakcínou lze přeočkovat pacienty s proběhlým základním očkováním (po minimálně 2 dávkách vakcíny). Proti COVIDu očkujeme v říjnu v pondělí, ve středu a v pátek každý týden. Objednejte se prosím online přes sestru Emmy , abychom věděli, že přijdete a mohli s Vámi počítat. 

Letní dovolená

V období letních prázdnin bude mít ordinace omezený provoz. Pracovně preventivní prohlídky budeme objednávat až na září, v některých dnech nebude odpolední ordinace. Zavřeno budeme mít ale pouze jediný den, a to v pátek 7. července. Lékaři se budou v průběhu prázdnin v ordinaci střídat podle aktuální dovolené. MUDr. David Kinšt bude mít dovolenou ve dnech 17.-21. července a 7.-14. srpna.

Díky za pochopení.

Provoz o Vánocích 2022

23. prosince budebude ordinace uzavřena. V týdnu od 27. do 30. prosince funguje ordinace pouze v dopoledních hodinách.

Změna cen hrazených výkonů

Vzhledem k rostoucím nákladům, inflaci apod. jsme se rozhodli zdražit některé ze služeb nehrazených ze zdravotního pojištění. Jedná se zejména o zaměstnanecké prohlídky a vyplnění formulářů pro komerční pojistky. Pro zaměstnance smluvních firem (pro které provádíme závodní preventivní péči) budou změny platit od 1. ledna 2023. Některé ceny služeb (vyšetření pro řidiče nad 65 let, výpis z dokumentace) jsme ponechali beze změn.  Děkujeme za pochopení.

Od října očkujeme proti chřipce i COVIDu

Očkujeme proti chřipce vakcínou Vaxigrip Tetra, pro pacienty starší 65 let a nemocné ji hradí pojišťovna, pro ostatní bude za cenu 350 Kč

Dále očkujeme novou upravenou vakcínou Pfizer proti COVIDu a subvariantě Omicron. Touto vakcínou lze přeočkovat pacienty s proběhlým základním očkováním (po minimálně 2 dávkách vakcíny). Proti COVIDu očkujeme v říjnu v pondělí, ve středu a v pátek každý týden. Objednejte se prosím online přes sestru Emmy , abychom věděli, že přijdete a mohli s Vámi počítat. 

Vzhledem k aktuálnímu doporučení MZČR budeme od srpna opět očkovat proti COVIDu - očkujeme vakcínu Comirnaty od firmy Pfizer BioNTech

Budeme očkovat posilující dávky, doporučujeme zejména pro seniory a pacienty v riziku. Ostatním doporučujeme s přeočkováním počkat na podzim. Objednejte se prosím online, tentokrát přes sestru Emmy :-) 

Letní dovolená

V období letních prázdnin bude mít ordinace omezený provoz. Pracovně preventivní prohlídky budeme objednávat až v září, v některých dnech nebude odpolední ordinace. Zavřeno budeme mít ale pouze jediný den, a to v pondělí 4. července. Lékaři se budou v průběhu prázdnin v ordinaci střídat podle aktuální dovolené. 

Díky za pochopení.

Dovolená MUDr. David Kinšt 14. - 18. března

V období jarních prázdnin - od 14. do 18. března 2022 - bude MUDr. David Kinšt čerpat dovolenou, v ordinaci bude přítomen MUDr. Lubor Kinšt, provoz zůstane nepřerušen.

Díky za pochopení.

Zavádíme online objednání a novou zabezpečenou komunikaci přes sestru Emmy...

www.sestraemmy.cz

Vzhledem k enormní vytíženosti telefonní linky v posledních měsících jsme se rozhodli zavést novou, spolehlivější a bezpečnější formu komunikace, která zároveň umožňuje online objednání, vyměňování elektronických zpráv a zabezpečené odesílání elektronických příloh. Tím ušetří čas a uvolní telefon pro lidi s akutními potížemi a nebo pro ty, kteří online komunikaci nezvládají. 

Po jednoduché registraci, která je velmi podobná online registraci do očkovacího centra nebo k vyplnění formuláře pro sčítání lidu, zadáte svůj požadavek (například objednání na prohlídku do práce, žádost o vystavení receptu a nebo konzultaci výsledků vyšetření) a následně se elektronicky objednáte (pokud to bude nutné) k návštěvě (buď přímo a nebo po vyzvání z ordinace). Váš požadavek bude evidován a my se ho budeme snažit vyřídit co nejrychleji ve volných chvilkách v rámci ordinační doby. Samozřejmě i nadále se budeme snažit zvedat telefon a budete mít možnost se objednat i přes něj, pokud to ale zvládnete online, ušetříte nám spoustu času.

Při akutních potížích (akutní, krátce trvající potíže, bolesti břicha, infekce apod.) nadále používejte k objednání telefon 384 363 568!!!

Vánoční provoz 2021

23.12. bude ordinace zavřená, akutní potíže budeme řešit po telefonu, dovoláte se normálně na pevnou linku. 24.12. bude zavřeno.

V týdnu od 27.12. do 30.12. bude pouze dopolední ordinace kromě středy 27.12., kdy budeme odpoledne očkovat. V pátek 31.12. budeme mít zavřeno.

Přišel podzim... a opět COVID - očkujeme Pfizer BioNTech

Pro podání třetích posilujících dávek i pro nově očkované. Objednejte se přímo, bez nutnosti registrace, v naší ordinaci buď telefonicky a nebo emailem na kinst@seznam.cz a nebo na těchto stránkách na záložce očkování COVID. V případě takového elektronického objednání vás budu kontaktovat zpátky s nabídkou termínu očkování. Vakcín máme tentokrát dost.

Samozřejmě stejně jako každý rok již od začátku října očkujeme vakcínou proti chřipce, ta se přeočkovává každý rok, pro starší 65 let a pro chronicky nemocné je zdrama, pro ostatní je cena letos opět 350 Kč.

Dovolená

V termínu od 19.7. do 6.8. bude MUDr. David Kinšt čerpat dovolenou. Provoz ordinace bude v tu dobu omezen pouze na dopoledne, kdy bude péči zajišťovat MUDr. Lubor Kinšt. Děkujeme za pochopení.

Vakcíny jsou již vyočkovány - 18.6.2021

Všechny vakcíny, které jsme měli k dispozici, jsme už vyočkovali, nyní si ponecháváme pouze ampule pro druhé dávky. V naší ordinaci (minimálně) do podzimu již očkovat proti COVIDu nebudeme.

Pokud se někdo bude chtít proti COVIDu očkovat, odkazuji je na centrální rezervační systém a očkovací centrum v J. Hradci (doporučuji se objednat cca do poloviny července) - objednejte se: registrace.mzcr.cz

KONEČNĚ JE TADY...  2.6.2021 dorazila vakcína MODERNA

Dostali jsme objednanou zásilku vakcíny Moderna. Hurá! Je otázka, zda v takto pokročilé fázi očkování, ještě seženu dostatek zájemců, kteří dosud nejsou očkování v očkovacím centru... Proto pokud váháte, nebojte se mi ozvat a eventuálně se nejlépe rovnou přihlašte k očkování. Moderna je bezpečná m-RNA vakcína s dvoudávkovým schématem, čili po první dávce bude potřeba cca za měsíc přeočkování. Nově již neplatí omezení očkování neregistrovaných pacientů, může se tedy přihlásit prakticky kdokoliv, včetně rodinných příslušníků, kteří mají jiného praktického lékaře. 

Vzhledem k volným kapacitám jistě mohu nyní očkovat osoby mladšího věku, při aplikaci první dávky do 10.6. můžete být kompletně naočkováni i s vystaveným certifikátem 8. července...

Očkování proti COVID 19 - stav k 25.4.2021

Vakcíny do naší ordinace stále nedorazily, naopak v očkovacích centrech mají nyní vakcín relativně dostatek (zejména od firmy Pfizer), a proto nyní doporučuji všem, kteří mají na očkování vzhledem k věku nárok, aby se zaregistrovali do očkovacího centra.

Odkaz na registraci v očkovacím centru v Jindřichově Hradci: registrace.mzcr.cz

Očkování proti COVID 19 - stav k 13.4.2021

Vážení pacienti, 

myslel jsem, že Vám zde budu moci sdělit nějaké jasné pokyny či informace k očkování proti COVID 19, ale bohužel situace se neustále mění a vyvíjí a co platilo včera, je dnes již opět jinak... Dnešním dnem je umožněna rezervace k očkování všem lidem starším 65 let v centrálním rezervačním systému i v ordinacích praktiků. Před 2 dny naše ordinace objednala 50 vakcín Johnson & Johnson prostřednictvím oficiálního distributora, dostal jsem potvrzení o závazné objednávce a následně jsem se z médií dozvěděl, že distribuce do Evropy byla pozastavena... Nevím zda vůbec a kdy bude naší ordinaci přidělena dodávka dalších vakcín z kraje. Pokud nám ale nějaké vakcíny přiděleny budou, pak pouze na základě registrace a rezervace konkrétních pacientů k očkování v naší ordinaci (kterou učinili prostřednictvím formuláře na těchto stránkách). Bohužel je pro mě velice těžké nyní odhadnout situaci a doporučit Vám, zda je výhodnější registrovat se k očkování u nás a nebo v očkovacím centru. Nemám bohužel potřebné informace a proto toto rozhodnutí nechávám v tuto chvíli na Vás.

V naší ordinaci budeme očkovat nejspíše vakcínou od firmy Astra Zeneca, po umožnění distribuce a dodání do Evropy následně i vakcínou od firmy  Johnson & Johnson, která má na rozdíl od ostatních pouze jednodávkové schéma. V naší ordinaci nebudeme očkovat žádnou vakcínou, která nebude schválena Evropskou lékovou agenturou (EMA), a to ani v režimu klinické studie.

Odkaz na registraci v očkovacím centru v Jindřichově Hradci: registrace.mzcr.cz

Formulář k registraci k očkování v naší ordinaci

Bát se "krevních sraženin" po očkování vakcínami proti COVIDu a nebo ne..?

možná pomůže vypůjčený obrázek...

Registrace k očkování proti COVID 19 - stav k 1.3.2021

Vážení pacienti, dnešním dnem by mělo být spuštěno očkování i v ordinacích praktických lékařů. Ačkoliv jsme se snažili, jak to šlo, stále ještě nejsou v našem kraji žádné vakcíny pro praktiky dostupné. Na vině je jistě obecný nedostatek vakcín v ČR, ale nejspíše i systém přerozdělování, kdy jsou preferována očkovací centra. Je slíbeno, že mezi praktiky se budou vakcíny rozdělovat na základě zájmu pacientů o očkování v jejich ordinacích. Pokud tedy preferujete očkování v mojí ordinaci, dejte mi to prosím vědět - nejlépe na jednoduchém formuláři na těchto stránkách - viz odkaz na konci této zprávy. Já potom takové zájemce zaregistruji do centrálního systému a dám tak očkovacímu centru vědět, že je budu očkovat já. Problém ale bohužel je, že v tuto chvíli má očkovací látku pouze očkovací centrum a o její distribuci rozhoduje kraj dle svého uvážení (nejsou definována jasná pravidla). 

Je zde ale potřeba uvést, že většina (konkrétně dvě třetiny) mých pacientů starších 80 let bylo úspěšně a bez větších problémů očkováno v očkovacím centru, které je v Jindřichově Hradci umístěno v budově Fakulty managementu VŠE. Dnes se rozbíhá registrace k očkování osob starších 70 let. Protože mým hlavním zájmem je úspěšné a co nejrychlejší naočkování pacientů (kdekoliv), zatím všem v této věkové skupině (tedy 70-80 let) doporučuji zaregistrovat se v centrálním rezervačním systému k očkování v očkovacím centru a nikoliv zde. 

Registrace v mojí ordinaci by mohla být naopak výhodná pro osoby mladší 70 let, kteří trpí některým z chronických onemocnění (podobně jako u očkování proti chřipce), protože ti se mohou o očkování přihlásit zatím naopak pouze u mě. Nejsem ale bohužel schopen sdělit závazný termín, kdy by se jejich očkování mohlo realizovat.

V ordinacích praktiků se bude zatím nejpravděpodobněji očkovat vakcínou od firmy Astra Zeneca.

Odkaz na registraci v očkovacím centru v Jindřichově Hradci: registrace.mzcr.cz

Formulář k registraci k očkování v naší ordinaci

Očkování proti COVID 19 - stav k 1.1.2021

Na základě kusých informací, které zatím máme (a které jistě nelze brát za definitivní), by mohlo začít očkování proti nemoci COVID 19 v naší ordinaci nejdříve koncem března či spíše až v dubnu tohoto roku. Předpokládá se očkování "Oxfordskou vakcínou" od firmy Astra Zeneca, která k dnešnímu dni nebyla ještě ani schválena pro použití v Evropské Unii (ač se toto očekává každým dnem..). Předpokladem bude zajištění dodávky a distribuce vakcíny i veškerého potřebného materiálu (stříkačky, jehly..), které zajišťuje stát. Do té doby by již mělo být rozběhnuto očkování pro rizikové skupiny obyvatel (věk nad 65 let a nemocní - stejně jako u chřipky) v rámci očkovacích center vakcínou od firmy Pfizer (a snad i americkou Modernou). Jedno očkovací centrum by mělo vzniknout i v jindřichohradecké nemocnici. O možnostech objednání se k očkování budete, doufám, informováni ze sdělovacích prostředků, u nás bude podobný rezervační systém - bližší informace doplním, až to bude aktuální.


Vážení pacienti, přeji Vám zdravý nový rok. Až to bude možné, neváhejte s očkováním (tak jako ani já nebudu a nechám se očkovat), protože je to jediná naděje, která nás může vrátit do "normálního" světa bez restrikcí a strachu ze sebe navzájem.

Informace pro zájemce o darování rekonvalescentní plasmy


Plasma_www.pdf

Očkování proti chřipce

Od 1. října 2020 začneme očkovat proti sezónní chřipce. Vakcín máme dost, nemusíte se bát. Pro pacienty starší 65 let a chronicky nemocné  vakcínu hradí zdravotní pojišťovna, pro samoplátce bude chřipka letos za 350 Kč - většina zdravotních pojišťoven vám na očkování přispěje, pokud jste letos příspěvek nečerpali na jiné očkování.

Dovolená

V termínu od 27.7. do 7.8. bude MUDr. David Kinšt čerpat dovolenou. Provoz ordinace bude v tu dobu omezen pouze na dopoledne, kdy bude péči zajišťovat MUDr. Lubor Kinšt. Děkujeme za pochopení.

Návrat k normálnímu režimu

Od 1.6.2020 se vrací původní ordinační hodiny. Protože bychom i nadále rádi udrželi funkční objednací systém tak, abychom mohli zajistit čekárnu, kde se nepotkávají nemocní a zdraví při čekání na vyšetření, rádi bychom, aby Vaše návštěva byla vždy dopředu avizovaná a domluvená nejlépe telefonicky. Z důvodu uvolnění kapacity telefonu pro objednávání a konzultace spouštíme novou stránku - webový formulář - k jednoduchému objednání chronické medikace. Nechceme, abyste nám předávali jakákoliv citlivá data, takže stačí pouze zadat jméno a rok narození a název požadovaných léků, které dlouhodobě užíváte a které jsme Vám již E-receptem dříve odesílali.

objednání léků

Informace pro pacienty 25.3.2020

Vážení pacienti, buďte opatrní a ohleduplní. Provoz ordinace se snažíme i v této době udržet, chápeme, že lidé stůňou i na jině věci než je nový koronavirus... Dodržujte ale prosím základní pravidla. Vždy se před příchodem do ordinace s námi domluvte na přesném čase návštěvy, tak abyste pokud možno nečekali a eventuálně pouze v prázdné čekárně. Pokud v čekárně při Vašem příchodu někdo bude, počkejte prosím - pokud to bude možné - před venkovními dveřmi, abyste omezili kontakt s cizími lidmi a riziko infekce.

Pro informace ohledně režimu v karanténě, indikacích k odběrům na COVID-19 apod. doporučuji odkaz na stránkách nemocnice České Budějovice

https://infekce.nemcb.cz/

Omezení provozu  a preventivních služeb v důsledku epidemiologické situace

Naše ordinace funguje bez omezení pouze s jednou změnou ordinační doby - v úterý budou ordinační hodiny od 14.00 do 18.00. Tato změna je dočasná, bude pravděpodbně trvat po dobu nouzového stavu.  Žádáme ovšem pacienty, aby zvážili pečlivě návštěvu v ordinaci a například preventivní prohlídky odložili na později. Využívejte prosím zejména telefonický kontakt 384 363 568, pokud se nemůžete dovolat, zkoušejte to prosím vícekrát. Podobně můžeme Váš stav konzultovat přes e-mail. Stejnou cestou prosím žádejte předpis Vaší chronické medikace pomocí eReceptu - bez nutnosti návštěvy čekárny. Od 16.3. též výrazně omezujeme provádění závodní preventivní péče, po dobu vyhlášeného nouzového stavu nebudeme prohlídky provádět.

Informace pro pacienty ohledně paniky s koronavirem - 3/2020

na letáčku na tomto odkaze získáte oficiální informace a návod, jak postupovat při podezření na infekci novým koronavirem 

ZRUŠENO - Informace jsou již neaktuální 

Fyzioterapie od března celý den

od 2. března 2020 se mění ordinační hodiny fyzioterapie, nově bude fungovat od 10 do 18 hodin, vždy po předchozím telefnickém objednání na čísle 720 968 054, bližší info na www.mudrkinst.cz/fyzioterapie

Jarní prázdniny 2020

v termínu 24. - 28. únor bude MUDr. David Kinšt čerpat dovolenou, provoz ordinace nebude přerušen